Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά ομάδα μαθητών του σχολείου μας συμμετείχε με απόλυτη επιτυχία στην ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΕΡΕΥΝΗΤΗ ? ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ που πραγματοποιήθηκε στο χώρο του ΕΚΦΕ Μαγνησίας την Τρίτη 08 Μαΐου 2018.

Ευχαριστούμε τους διοργανωτές, κο Π. Σαραντόπουλο Σχολικό Σύμβουλο Φυσικών Επιστημών και κα Θ. Γουρλά υπεύθυνη του ΕΚΦΕ, για την δυνατότητα που έδωσαν στους μαθητές μας να παρατηρήσουν, να διερευνήσουν, να πειραματιστούν και να ανακαλύψουν ως μικροί ερευνητές.

Η χαρά ήταν έκδηλη στα πρόσωπα των μαθητών μας.

?Η εμπειρία που βιώσαμε ήταν ξεχωριστή. Συνεργαστήκαμε, βρήκαμε κοινό αποτέλεσμα μα πάνω από όλα χαρήκαμε τη συνάντηση με μαθητές άλλων σχολείων του Βόλου. Περάσαμε πολύ ωραία ανακαλύπτοντας πως θα φτάσουμε σωστά στην λύση του προβλήματος διασκεδάζοντας συγχρόνως   Ήταν υπέροχα, μοναδικά?.

Απονεμήθηκε δίπλωμα συμμετοχής στους μαθητές από τους διοργανωτές.

Θέλω να ευχαριστήσω ολόψυχα τους μαθητές μου: Ήρα ? Ναταλία Καραρρήγα, Ιωάννα ? Θωμαή Κοτρώτσιου, Βασίλη Παπαδόπουλο και Παπαδούλη Γαρυφαλλιά, και να τους ευχηθώ υγεία, καλή πρόοδο και να συνεχίσουν το ίδιο δημιουργικά και στο Λύκειο.

Η εκπαιδευτικός

Παπαργύρη Σοφία ? Φυσικός.