Υπεύθυνοι Εργαστηρίου  Α. Καρέτσος – Ε. Φριτζαλάς

Το εργαστηριο λειτουργει με την σημερινη του μορφη απο το 2003. Εξυπηρετει τις αναγκες διαδασκαλιας του μαθηματος της Πληροφορικης και των τριων ταξεων του Σχολειου μας, καθως και αλλων μαθηματων οπου και οταν  ειναι απαραιτητη η χρηση νεων τεχνολογιων. Επισης χρησιμοποιειται για υλοποιηση προγραμματων επιμορφωσης εκτος ωραριου διδασκαλιας.

Χαρις στην φροντιδα των καθηγητων του σχολειου μας διατηρειται σε πολυ καλη κατασταση και απο αποψη εξοπλισμου αλλα και αισθητικα. Να επισημανουμε βεβαια οτι για την αισθητικη παρεμβαση του εργαστηριου μας συνεβαλε η καθηγητρια καλλιτεχνικων κ. Β. Νικολαϊδου. Επισης στη συντηρηση του εργαστηριου σημαντικη ειναι η συμβολη του Κεντρου ΠΛΗΝΕΤ του Ν. Μαγνησιας.