Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για εκπαιδευτική εκδρομή  του 6ου Γυμνασίου Βόλου στο Ναύπλιο, Μονή Μεγίστης Λαύρας, Καλάβρυτα, Επίδαυρο, Μυκήνες στα πλαίσια προγράμματος Αγωγής Υγείας 7-10 Απριλίου 2016

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ

& Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Ν. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ

ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 12- Τ.Κ. 38223 -ΒΟΛΟΣ

ΤΗΛ -ΦΑΧ 2421046374

e-mail: mail@6gym-volou.mag.sch.gr

ΠΛΗΡ.: Μ.Μπαραμπατζή

ΒΟΛΟΣ 17-2-2016

ΑΡΙΘ. ΠΡΩΤ : 78

Προς : ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ

Σε εφαρμογή της Υ.Α. με αριθμό 129287/Γ2/2011 του ΥΠAIΘ (ΦΕΚ 2769/τ. Β΄/02-12-2011) το 6ο Γυμνάσιο Βόλου διενεργεί πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τη διοργάνωση τετραήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής στο Ναύπλιο, Μονή Μεγίστης Λαύρας, Καλάβρυτα, Επίδαυρο, Μυκήνες.

Διάρκεια : Πέμπτη 7 έως Κυριακή 10 Απριλίου 2016 (4 ημέρες/3νύχτες )

Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων: 52 μαθητές και 3 καθηγητές

Πρόγραμμα

1η μέρα    Βόλος, ενδιάμεσες στάσεις, Επίδαυρο, Ναύπλιο, έξοδος για δείπνο, διανυκτέρευση

2η μέρα   Μέγα Σπήλαιο , Καλάβρυτα, Αγία Λαύρα, επιστροφή , έξοδος για δείπνο ,διανυκτέρευση

3η μέρα Περιήγηση στην πόλη του Ναυπλίου, Παλαμίδι, έξοδος για δείπνο, διανυκτέρευση

4η μέρα Ναύπλιο, Μυκήνες, ενδιάμεσες στάσεις , επιστροφή Βόλο

Ως μεταφορικό μέσο θα χρησιμοποιηθεί πούλμαν, το οποίο πρέπει να πληροί όλους τους προβλεπόμενους από τον νόμο όρους και προϋποθέσεις, με άδεια κυκλοφορίας κατά προτίμηση μετά το 2000.

Η οικονομική προσφορά θα αφορά όλες τις απαιτούμενες μετακινήσεις, καθώς επίσης και τις διανυκτερεύσεις με πρωινό ,   στο Ναύπλιο και εναλλακτικά στο Τολό.

Το πρακτορείο θα κάνει ρητή αναφορά στην κατηγορία καταλύματος και στα ονόματα των ξενοδοχείων που προτείνει.

Υποχρεωτική ασφάλεια ευθύνης του Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και πρόσθετη ασφάλεια που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Με την προσφορά θα κατατεθεί από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ. Το πρακτορείο απαιτείται να διαθέτει απαραιτήτως άδεια οδικού μεταφορέα.

Το πρόγραμμα θα περιλαμβάνει περιήγηση και ξενάγηση από επίσημο ξεναγό στους  χώρους που θα επισκεφθούμε κατά τη διάρκεια της εκδρομής.

Παρακαλούνται τα Τουριστικά Γραφεία, τα οποία πληρούν τις νόμιμες προϋποθέσεις και ενδιαφέρονται να αναλάβουν την υλοποίηση της εκδρομής, να αποστείλουν κλειστή προσφορά στο σχολείο.

Διευκρινίσεις προς τους ενδιαφερομένους μέχρι την προθεσμία υποβολής των προσφορών.

Κατάθεση προσφορών μέχρι Πέμπτη 24 Μαρτίου 2016, ώρα 10.30, στα Γραφεία του 6ου Γυμνασίου Βόλου (Χαϊδαρίου 12).

Ο Δ/ΝΤΗΣ

ΚΩΝ. ΣΙΑΠΠΑΣ ?ΠΕ19