Ημέρα αιμοδοσίας 9/12/2022

Σε μια, ακόμη, καλή πρακτική που εφαρμόζεται από το σχολείο μας στα πλαίσια της Ενίσχυσης των σχέσεων της σχολικής κοινότητας με τον κοινωνικό περίγυρο, εντάσσεται η Ημέρα Αιμοδοσίας που πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας την Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου, σε συνεργασία με την Κινητή μονάδα του Νοσοκομείου Βόλου και τον Συλλόγο Εθελοντών Αιμοδοτών «Αλληλεγγύη».

Εκπαιδευτικοί, γονείς και συμπολίτες μας προσέφεραν το πολυτιμότερο αγαθό για τους συνανθρώπους μας, το δώρο ζωής.

Ένας μοναδικός τρόπος προσφοράς και ένας ιδιαίτερος τρόπος για την ευαισθητοποίηση και εκπαίδευση των μαθητών μας στην συμμετοχή και εθελοντική συνεισφορά στο κοινωνικό σύνολο.

Ένα Μεγάλο Ευχαριστώ με ένα πανσεδάκι ήταν η ευγνωμοσύνη μας για τον κάθε ένα χωριστά για την ευγενική τους προσφορά.