Φιλανθρωπικό μπαζάρ καθηγητών γερμανικής γλώσσας

Το δεύτερο φιλανθρωπικό χριστουγεννιάτικο παζάρι διοργανώθηκε την Κυριακή 13, Δεκεμβρίου το πρωί στο  5.  Δημοτικό Νέας  Ιωνίας από τους μαθητές και καθηγητές γερμανικών των δημόσιων σχολείων της Μαγνησίας, το σύλλογο γερμανόγλωσσων Μαγνηςίας 'Ιάσων' και είχε τη στήριξη του επίτιμου προξενείου της Γερμανίας στη Θεσσαλία αλλά και του  Glossomobil - Iνςτιτούτου   Goethe από τη Θεσσαλονίκη.

Ο χώρος του σχολείου πλημμύρισε από κόσμο που απόλαυσε τις χειροτεχνίες , τις όμορφες δραςτηριότητες και γεύτηκε όμορφες λιχουδιές γνωρίζοντας τα πλούσια χριστουγεννιάτικα ήθη και  έθιμα της Γερμανίας.
Με ιδιαίτερη χαρά συμμετείχε η καθηγήτρια του  σχολείου μας  κ. Δήμητρα Κούκιου  με τους μαθητές της  , οι χειροτεχνίες των οποίων  έκλεψαν την παράσταση!
Τα έσοδα από το φιλανθρωπικό παζάρι διατέθηκαν στο ίδρυμα Άσπρες   Πεταλούδες  και αξίζει να σημειωθεί ότι έφτασαν στο ύψος 1270 €.
Καλά Χριστούγεννα!!!     Frohe  Weihnachten!!!