Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για ημερήσια εκδρομή στη Θεσσαλονίκη...

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ

ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 12- ΤΗΛ 2421046374

Τ.Κ. 38221   ΒΟΛΟΣ

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΒΟΛΟΣ,          12/12/2016

ΑΡΙΘ. ΠΡΩΤ:  491

Προς   ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ

ΚΟΙΝ.:   Δ.Δ.Ε.   ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για ημερήσια εκδρομή στη Θεσσαλονίκη.

Στα πλαίσια των σχολικών εκπαιδευτικών εκδρομών, το σχολείο μας προγραμματίζει ημερήσια εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών του σχολείου μας την Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2016, στη Θεσσαλονίκη.

Στην εκδρομή θα συμμετέχουν εκατόν πενήντα ένας (151) μαθητές και οκτώ (8) συνοδοί καθηγητές (αρχηγός εκδρομής και επτά συνοδοί).

Ως μεταφορικό μέσο θα χρησιμοποιηθεί λεωφορείο τουριστικού πρακτορείου. Το λεωφορείο θα πρέπει να πληροί όλους τους προβλεπόμενους από το νόμο όρους και προϋποθέσεις, με άδεια κυκλοφορίας κατά προτίμηση μετά το 2000.

Το τουριστικό γραφείο που θα υποβάλει οικονομική προσφορά, αναλαμβάνει την υποχρεωτική ασφάλιση ευθύνης καθώς και την ασφάλιση για την κάλυψη των εξόδων σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Η οικονομική προσφορά θα περιλαμβάνει τη διαδρομή

1. Βόλος Θεσσαλονίκη Νόησις (Πυλαία) Θεσσαλονίκη ? Βόλος για μεταφορά πενήντα επτά (57) ατόμων .
  2. 2.Βόλος Θεσσαλονίκη ? Αρχαιολογικό Μουσείο και Μουσείο Μακεδονικού Αγώνα - Βόλος για μεταφορά εκατόν δύο ατόμων.

Σε περίπτωση κακοκαιρίας εναλλακτικά μετακίνηση όλων στο εμπορικό κέντρο Κόσμος μετά τις προαναφερόμενες επισκέψεις.

Αναχώρηση από Βόλο στις 07.00 και επιστροφή στις 20.30.

Καλούνται τα ενδιαφερόμενα πρακτορεία ταξιδιών να υποβάλλουν κλειστή προσφορά μέχρι την Παρασκευή 16/12/2016 και ώρα 12:00, όπου θα αναγράφεται η συνολική τιμή με ΦΠΑ του οργανωμένου ταξιδιού καθώς και η ανά μαθητή επιβάρυνση. Μαζί με την προσφορά θα κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η επιλογή του πρακτορείου θα γίνει από 5μελή επιτροπή του Σχολείου.

Ο   ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΕΛ. ΚΑΡΕΤΣΟΣ